statystyki szczegółowe

Aktualności

PP: Dąbroczanka 3:3 k. 1:3 Polonia

• autor: Administrator, 2014-04-23 20:38
W półfinale Pucharu Polski OZPN-u Leszno Dąbroczanka Pępowo przegrała z Polonią Leszno po rzutach karnych 1:3, w regulaminowym czasie gry padł wynik 3:3. Bramki dla zespołu z Pępowa strzelali: Borowczyk (dwie) oraz Naskręt.
Przegrali wygrany mecz. Tak w największym skrócie można opisać to, co w środę wydarzyło się przy Sportowej. Drużyna Dąbroczanki Pępowo prowadziła już 3:0 z Polonią Leszno. W pierwszej połowie dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Jakub Borowczyk.

Przy odrobinie szczęścia już po pierwszej połowie Jakub mógł mieć na swoim koncie przynajmniej hat-tricka, ale innych sytuacji nie udało się wykorzystać. Na 3:0 w drugiej połowie podwyższył Damian Naskręt strzelając głową po rzucie rożnym. Chwilę wcześniej powinien zrobić to Robert Norkiewicz, ale nie trafił w bramkę.

Tuż po bramce na 3:0 Polonia zdobyła szybko gola na 3:1 i ruszyła do ataków. Drugą bramkę goście zdobyli w 77 minucie po kontrowersyjnym rzucie karnym, gdyż Dawid Piosik przepychał się z rywalem, a sędzia dopatrzył się faulu i dał Dawidowi czerwoną kartkę.

W końcówce po ogromnym zamieszaniu w polu karnym Poloniści zdobyli bramkę na 3:3 i do wyłonienia finalisty potrzebne były rzuty karne, które lepiej wykonywali goście i wygrali w nich 3:1.