statystyki szczegółowe

Aktualności

Wisła 0:6 Dąbroczanka

• autor: Administrator, 2014-09-24 20:08
W meczu III rundy Pucharu Polski Dąbroczanka Pępowo pokonała na wyjeździe Wisłę Borek Wlkp. 6:0 (1:0). Bramki dla zespołu z Pępowa strzelali: Przybyszewski (dwie), Snela, Borowczyk, Kędziora oraz Broda.

Beż większych problemów drużyna Dąbroczanki Pępowo awansowała do ćwierćfinału PP, choć po pierwszej połowie zielono-czerwono-niebiescy prowadzili tylko 1:0 po bramce Dawida Przybyszewskiego z rzutu karnego.

Goli mogło być zdecydowanie więcej ale brakowało celnych uderzeń w bardzo dobry sytuacjach. Wisła także miała dwie znakomite okazje, ale w obu przypadkach bardzo dobrze interweniował Tomasz Dembski.

W drugiej połowie podopieczni trenera Michała Roszaka zdecydowanie poprawili skuteczność i pięciokrotnie trafili do siatki rywala. Na 2:0 podwyższył Dominik Snela mocnym uderzeniem zza pola karnego. Po chwili było już 3:0, tym razem idealne podanie Marcina Rejka na bramkę zamienił Przybyszewski.

Pozostałe bramki padły w ostatnim kwadransie gry. Czwarta bramkę zdobył Jakub Borowczyk, który został idealnie obsłużony przez Adriana Piosika. Na 5:0 podwyższył Konrad Kędziora po dośrodkowaniu  z rzutu rożnego Łukasza Fabicha.

Wynik spotkania na 6:0 mógł ustalić Fabicha, ale jego strzał głową trafił tylko w słupek, jednak dobitka Łukasza dotarła do Mikołaja Brody, który z najbliższej odległości zdobył gola.