statystyki szczegółowe

Aktualności

Polonia 3:1 Dąbroczanka

• autor: Administrator, 2015-10-11 10:56
W meczu 10 kolejki KEEZA IV ligi drużyna Dąbroczanki Pępowo przegrała na wyjeździe z Polonią Kępno 1:3 (0:1). Jedyną bramkę dla naszego zespołu zdobył z rzutu karnego Dawid Przybyszewski.

W ostatnich trzech kolejkach drużyna Dąbroczanki wywalczyła siedem punktów i wyjazdowy pojedynek z beniaminkiem wydawał się znakomitą okazją na podtrzymanie dobrej serii. Tymczasem zespół z Pępowa kompletnie rozczarował i zasłużenie przegrał 1:3. Pierwsze 45 minut w wykonaniu zielono-czerwono-niebieskich było bardzo słabe. Zawodnicy grali wolno, niedokładnie i praktycznie nie stworzyli sobie okazji żeby zdobyć gola. Natomiast gospodarze zagrali bardzo ambitnie, agresywnie, wielokrotnie wyprzedzali swoich rywali i mieli kilka niezłych sytuacji na gola, ale bramkę zdobyli po problematycznym rzucie karnym już na początku pojedynku. W kolejnych minutach miejscowi oddali jeszcze kilka niebezpiecznych strzałów na bramkę Dąbroczanki, ale były one niecelne lub dobrze interweniował H. Roszak.

Początek drugiej połowy był obiecujący dla Dąbroczanki, bo najpierw uderzał Ptak, a po chwili przyjezdni dostali rzut karny za zagranie piłki ręką w „szesnastce”. Pewnym egzekutorem okazał się Przybyszewski i zrobił się remis, jednak goście nie potrafili pójść za ciosem, choć mieli przewagę w tym fragmencie gry. Tymczasem miejscowi wyprowadzili pierwszy atak w tej połowie i znowu wyszli na prowadzenie, po uderzeniu z kilku metrów Nawrota. Po tym trafieniu na murawie za dużo ciekawego się nie działo, bo przyjezdni nie byli wstanie tego dnia zagrozić bramce gospodarzy. Spotkanie „rozkręciło” się dopiero w 81 minucie, kiedy gracz Polonii wyleciał z boiska za drugą żółtą kartkę, ale o dziwo, to miejscowi stwarzali sobie kolejne okazje na zdobycie bramek i w 86 minucie udało im się podwyższyć prowadzenie, po tym jak Cierlak wykorzystał sytuację sam na sam z H. Roszakiem. Do końca wynik już się nie zmienił i trzy punkty zasłużenie zostały w Kępnie.

Polonia Kępno 3:1 Dąbroczanka Pępowo
1:0 – Mademba Djibril Cisse (11’ – karny)
1:1 – Dawid Przybyszewski (49’ – karny)
2:1 – Łukasz Nawrot (58’)
3:1 – Piotr Cierlak (86’)