statystyki szczegółowe

Aktualności

Rawia 1:3 Dąbroczanka

• autor: Administrator, 2016-04-30 21:40
Po trzech bramkach Jakuba Borowczyka Dąbroczanka Pępowo pokonała na wyjeździe Rawię Rawicz 3:1.

Pierwsza połowa sobotniego pojedynku należała do gospodarzy, którzy nie tylko dłużej utrzymywali się przy piłce, ale stworzyli sobie więcej sytuacji bramkowych. Już na początku meczu po rzucie rożnym zrobiło się niebezpiecznie pod bramką Dembskiego, ale piłka po uderzeniu głową przeleciała nad bramką. Jeszcze lepszą sytuację miał Chorała, który trafił tylko w boczną siatkę. Dąbroczanka także miała swoje okazje, a pierwszą zmarnował Borowczyk, który z około 11 metrów uderzył zbyt lekko, aby zaskoczyć golkipera.

Gospodarze na prowadzenie wyszli w 17 minucie, kiedy Chorała wbiegł w pole karne przy nienajlepszej postawie defensywy i strzałem w długi róg zdobył gola. Po chwili mogło być 2:0, ale miejscowi zmarnowali znakomitą sytuację. W 37 kolejną szanse na gola miał Borowczyk, ale kolejny raz bramkarz powstrzymał zawodnika Dąbroczanki.

W drugiej połowie znacznie lepiej zagrała Dąbroczanka, która już pierwszą okazję w 57 minucie zamieniła na gola. Przed pole karnym dobrze z rywalami poradził sobie Sz. Kędziora, który zagrał do Szpurki, a ten wypuścił na wolne pole Borowczyka i zrobiło się 1:1. W 69 minucie zielono-czerwono-niebiescy już prowadzili. Tym razem super piłkę do Borowczyka zagrał Kutzmann, a ten nie zmarnował sytuacji sam na sam z bramkarzem Rawi.

Po kilku minutach Borowczyk znowu miał niezłą sytuację, ale tym razem przegrał pojedynek z golkiperem. Rawia w końcówce odpowiedziała groźnym strzałem z dystansu, jednak dobrze to uderzenie obronił Dembski. Natomiast w 95 minucie wynik ustalił Borowczyk, który z kilku metrów nie dał szans bramkarzowi.

Rawia Rawicz 1:3 Dąbroczanka Pępowo
1:0 – Grzegorz Chorała (17’)
1:1 – Jakub Borowczyk (57’)
1:2 – Jakub Borowczyk (69’)
1:3 – Jakub Borowczyk (95’)